Governors

  • Mrs Sidra Ajlal

    Member of Learning and Teaching Committee
    Appointed on 18/07/2017

  • Mrs Denise Astill

    Member of Safeguarding Committee;
    Co-opted Governor
    Appointed on 07/03/2018

  • Mrs Karen Bohannon

    Vice Chair of Governing Body;
    Chair of Safeguarding Committee;
    Member of Learning and Teaching Committee;
    Co-opted Governor
    Appointed on 01/01/2015

  • Mrs Sarah Cushing

    Member of Learning and Teaching Committee;
    Member of Resources Committee;
    Elected Staff Governor
    Appointed on 01/09/2016

  • Mrs Jenny Dobson

    Chair of Learning and Teaching Committee;
    Member of Safeguarding Committee;
    Co-opted Governor
    Appointed on 01/01/2015

  • Mrs Paulette Knight

    Member of Safeguarding Committee;
    Member of Resources Committee;
    Co-opted Governor
    Appointed on 26/06/2017

  • Mrs Satinder Kaur Tamber

    Member of Safeguarding Committee;
    Co-opted Governor
    Appointed on 18/07/2017

  • Mr Paul Singh

    Chair of Resources Committee;
    Co-opted Governor
    Appointed on 18/07/2017

  • Mrs Rebecca Turvill

    Member of Learning and Teaching Committee;
    Co-opted Governor
    Appointed on 18/07/2017

  • Mr Stephen Uwins, JP

    Chair of Governors;
    Member of Learning and Teaching Committee;
    Member of Safeguarding Committee;
    Co-opted Governor
    Appointed on 17/03/2015

  • Mr Anthony White

    Headteacher Governor;
    Member of Learning and Teaching Committee;
    Member of Resources Committee;
    Member of Safeguarding Committee
    Appointed on 01/09/2014

  • Mrs Sat Dhaliwal

    Clerk